Mýty v sexe

FAQ

Mýty v sexe

Čím dlhšie trvá pohlavný styk, tým je to lepšie a kvalitnejšie – hlavne veľa mužov má tuto predstavu, že sex by mal trvať aspoň hodinu…

Je to jednoznačne mýtus. Sex by mal trvať tak dlho, aby boli spokojní obaja partneri. Ak partnerka dosahuje klitoriálny orgazmus, väčšinou sa nevie dočkať, kým absolvuje orgazmus muž, aby sa mohol venovať jej a pomohol jej dosiahnuť orgazmus. Vtedy je to naopak, čím rýchlejšie, tým lepšie.

Žena je na sex pripravená kedykoľvek – vraj to v tomto smere majú ľahšie a jednoduchšie ako muži

Zase mýtus. Podľa mňa je to presne naopak. Muž je pripravený väčšinou rýchlo a kedykoľvek a žena musí mať na to, aby si sex užila splnených strašne veľa podmienok, z ktorých hlavná je spokojnosť vo vzťahu a pochopenie zo strany partnera.

Podľa nosa poznáš „kosa“ – má nejaký súvis telesných rozmerov, ja neviem, napr. nosa, dlani alebo chodidla súvis s veľkosťou penisu?

Podľa mojich vedomosti nemá. Poznám mužov s riadne veľkým nosom, ale priamu úmeru s veľkosťou penisu tam veru nepozorovať. Neplatí tiež, že veľkí muži majú veľký penis a naopak.

Plešatí muži sú výkonnejší a vášnivejší

Tu by som skôr súhlasil. Nie preto, lebo aj ja mám menej vlasov, ale plešatosť je väčšinou dávaná do súvisu s vysokou hladinou testosterónu, ktorá zase súvisí s vyššou sexuálnou výkonnosťou a vášnivosťou.

Muži myslia na sex pri každej príležitosti – je témou ich chlapských rozhovorov, vtipov, majú radi erotické časopisy, a najradšej by každú chvíľu sexovali…

Je to mýtus a neplatí to pre všetkých mužov. V stresovej situácii určíte muž na sex nemyslí, podobne aj keď je vyťažený v práci. To, že sex je témou chlapských rozhovorov, je však pravda, ale väčšinou majú krčmové reči ďaleko od pravdy a ten, kto sa najviac chváli, je v sexe amatér a naopak ten, kto je ticho, alebo sa tvári ako neviniatko, je často veľmi dravá „ticha“ voda.

Bod G neexistuje – niekde som zachytila túto informáciu (žeby sa uľavilo všetkým, ktorí sa trápili jeho hľadaním u partnerky?)

Ja to, či bod G existuje, alebo neexistuje, nepovažujem vôbec za podstatné. V sexe ide o to zladiť sa a vyhovieť si navzájom tak, aby to bolo čo najpríjemnejšie. Ak ženu vzrušuje dráždenie na prednej stene pošvy, je dobre ju tam dráždiť, ak ju vzrušuje dráždenie na klitorise, nech sa páči, atď. Nemá zmysel presviedčať partnerku, že ju to musí vzrušovať, lebo v knižke je to tak napísané.

Závislosť na sexe je nezmysel – môže byť človek závislý na sexe? Alebo je to len nejaký prehnaný blud, či výhovorka, ktorá má zachrániť prípadné zakopnutia a prehrešky voči stálemu partnerovi? Dá sa s tým niečo robiť?

Závislosť je stará sexuologická téma a ja osobne na ňu nemám jednoznačný názor. Skôr si myslím, že za závislosť sa často skrýva nezodpovednosť a pôžitkárstvo. Poznám mužov, ktorí jednoducho nie sú schopní byť verní, ale nie pre závislosť na sexe, ale pre nezodpovednosť a preto, že ženu nepovažujú za rovnocenného partnera