Prečo muži masturbujú?

FAQ

Prečo muži masturbujú?

Prečo muži masturbujú?

Dôvod je rovnaký ako u žien – majú pri masturbácii príjemné pocity.

Je to iba vtedy ked nemajú partnerku, alebo aj vtedy keď ju majú?

Masturbovať muži a aj ženy začínajú už v detstve. Robia to preto, lebo pri masturbácii majú príjmené pocity. Počas puberty sa už masturbáciou spájajú erotické predstavy, vtedy je masturbácia najčastejšia a najintenzívnejšia. Dôvod je jasný – libido a schopnosť dosiahnuť erekciu sú vysoké, ale mentálne ešte nedozrel čas na prvý pohlavný styk.
Nemám presné štatistiky, ale podľa mojich poznatkov väčšina mužov masturbuje aj počas partnerského vzťahu. Dôvodom môže byť dlhšia odlúčenosť, rozdiel v sexuálnej apetencii – chuti na sex u partnerov, prípadne preferencia autoerotických praktík pred párovým sexom. Niektorí muži masturbujú iba počas menštruácie u partnerky. Dôvod je stále ten istý. Príjemné pocity vtedy, keď mám na to chuť, bez ohľadu na to, či je k dispozícii partnerka, alebo nie.

Má sa žena obávať ak jej partner veľa masturbuje? Je to znak toho že mu žena nestačí?

V prvom rade je problém zadefinovať, čo je to „veľa masturbuje“. Myslím si, že na to nikdy nebudú mať muži a ženy rovnaký názor. V druhom rade, ako žena príde na to, že muž veľa masturbuje? Vidí ho? Ťažko , 99% mužov masturbovanie pred partnerkou tají. Je to vtedy, keď odmieta partnerský sex? Väčšinou nie, masturbácia je väčšinou až následkom partnerských problémov. V treťom rade, môže to byť znakom toho, že mu žena nestačí. Ale môže to znamenať aj to, že dáva voľnosť svojim erotickým predstavám, a preto, že je zodpovedný a má partnerku rád, realizuje tieto predstavy masturbáciou a nie mimopartnerským stykom.

Mal by si na to nájst nejaké svoje intímne miesto?

Jednoznačne. A v drvivej väčšine prípadov si ho aj nájde.

Čo v prípade, že ho žena prichytí?

Závisí na tom, o aký vzťah ide. Ak je vzťah naozaj otvorený a partneri sa nemajú problém o všetkom porozprávať, môže sa ho spýtať, čo to robí, prípadne sa k nemu pridať. Ja by som však odporúčal tváriť sa, že som si nevšimla o čo išlo. Partnerka si uvedomí, že muž masturboval a že mu bude asi nepríjemné o tom rozprávať, partner si uvedomí, že bol prichytený pri masturbácii a druhýkrát si dá väčší pozor, aby sa tejto nepríjemnej situácii vyhol.

Je lepšie ak to pred ňou bude tajit, alebo naopak?

Otázka znie: Ako sa bude žena tváriť, keď jej muž bude hlásiť, že práve domasturboval? Asi divne. Ak nejde o spoločnú, prípadne vzájomnú masturbáciu oboch partnerov, nemá zmysel, aby sa muž s masturbáciou partnerke zveroval.

Je masturbácia zdravá, a ako často?

Musím zdôrazniť, že masturbácia nie je škodlivá. Ten, kto masturbuje nepôjde do pekla, neodpadne mu penis ani nevyschne miecha, ako sa ešte aj dnes strašia chlapci v puberte. Masturbácia je zdravá vtedy, keď sa frekvencia masturbácie nepreháňa, keď muž nemasturbuje 10 a viackrát za deň. Masturbáciou sa z tela vylučuje sekrét mužských pohlavných žliaz. Keď má muž dlhšiu pohlavnú abstinenciu a nemasturbuje, tento sekrét v žľazách, napríklad v prostate, stagnuje, zahusťuje sa a môže upchávať vývody žliazok a spôsobiť opuch prostaty. Mužom s chronickým zápalom prostaty vyslovene odporúčame, aby vtedy, keď nemajú stabilnú partnerku masturbovali aspoň raz za týždeň. Okrem toho masturbácia je najlepším spôsobom, ako zo seba dostať sexuálnu energiu a nedopustiť sa pritom nevery, alebo nenakaziť sa pohlavne prenosným ochorením.

Ako často v priemere muži masturbujú?

Je to veľmi individuálne. Od mužov, ktorí nemasturbovali ani raz v živote a nevedia masturbovať, až po mužov, ktorí masturbujú pravidelene niekoľkokrát za deň.